Проспект
Статут
Аналіз
Інформаційні повідомлення
Публікації


 
 
TopList
 

 

 

 

 

С Т А Т У Т
громадської організації
ІНСТИТУТ ВІДКРИТОЇ ПОЛІТИКИ

Стаття 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
1.Інститут відкритої політики, в подальшому - "Інститут", є громадською організацією, що створена її засновниками на підставі Закону України "Про об'єднання громадян" та Закону України "Про благодійництво та благодійні організації " і здійснює свою діяльність відповідно до Конституції та чинного законодавства України, а також цього Статуту.
2.Інститут є некомерційною неприбутковою організацією і діє як благодійне громадське об'єднання.
3.Інститут діє на засадах добровільності й рівноправності членства та на принципах самоврядування, законності та інформаційної відкритості (гласності). Інститут відкритий до вступу або співробітництва з українськими та зарубіжними громадянами, а також організаціями і підприємствами, які поділяють ідеї та завдання Інституту, а також фінансово, матеріально або інтелектуально сприяють його діяльності.
4.Метою створення Інституту є благодійна діяльність, що спрямована на підтримку:
1) становлення в Україні відкритої моральної політики як необхідної передумови побудови громадянського суспільства, виходу держави з затяжної системної кризи;
2) різноманітних політичних та громадських ініціатив, дослідницьких, інформаційних, освітніх і мистецьких проектів і програм, спрямованих на розвиток в Україні засад громадянського відкритого суспільства й відповідальної моральної політики;
3) діяьності недержавних некомерційних організацій, громадських організацій та окремих громадян, що поділяють та реалізовують цілі та завдання Інституту.
5.Інститут є юридичною особою згідно з законодавством України, має розрахунковий, інші рахунки в банках, в тому числі і валютний, необхідні печатки, штампи та емблему з власним найменуванням.

Стаття 2. ЧЛЕНСТВО В ІНСТИТУТІ.
1.Членами Інституту можуть бути громадяни України та іноземні громадяни, особи без громадянства, що поділяють мету та завдання Інституту, підтримують його матеріально чи організаційно. Рішення про набуття членства у Інституті новим членом, приймається Правлінням та затверджується Радою Інституту на підставі його письмової заяви.
2.Форми участі членів Інституту своїми фінансовими, матеріальними, творчими, інтелектуальними ресурсами в діяльності Інституту визначаються чинним законодавством України.
3.Члени Інституту мають право у будь-який час ознайомитися зі станом фінансових і бухгалтерських справ Інституту, напрямками використання майна та коштів, результатами поточної громадської діяльності. Член Інституту має право у будь-який час без пояснення причин на підставі письмової заяви припинити своє членство у Інституті.
4. Члени Інституту зобов'язані дотримуватись вимог цього Статуту, а також рішень Ради та Правління з питань, що віднесені до їх компетенції.
5.Інститут має право у будь-який час відмежуватися від його члена, що за висновком суду порушив закон, якщо таке порушення може спричинити до втрати авторитету організації, та виключити його з членів Інституту. Рішення з цього питання приймається двома третинами від загальної кількості членів Ради Інституту.


Стаття 3. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ІНСТИТУТУ.
1.Метою діяльності Інституту як громадської організації є реалізація через залучення матеріальних, творчих, інтелектуальних, інформаційних та фінансових ресурсів у національній та іноземних валютах для реалізації таких основних завдань:
1) спільне здійснення членами Інституту різноманітних політичних і громадських ініціатив, скерованих на розвиток в Україні засад громадянського відкритого суспільства й відповідальної моральної політики, як на замовлення органів державної влади, громадських організацій та приватного сектору, так і за ініціативою Інституту;
2) сприяння створенню в Україні умов для підготовки кадрів до професійної кар'єри в політичних і громадських проектах у галузі суспільної трансформації та побудови відкритого громадянського суспільства;
3) сприяння підготовці політичних та громадських акцій, які мають на меті:
· донесення до виборців правдивої і вичерпної інформації про ті процеси, які відбуваються на різних владних щаблях;
· організацію громадського контролю за діяльністю всіх гілок та рівнів влади;
· сприяння проведенню громадських слухань тощо.
4) налагодження та розвиток міжнародних контактів та співробітництва своїх членів, участь у спільних проектах і програмах з іноземними недержавними організаціями;
5) правовий, організаційний та консультаційний захист політичних, економічних, соціальних та інших законних інтересів і прав своїх членів, громадських організацій та незалежних експертів, що займаються питаннями побудови в Україні відкритого громадянського суспільства;
6) сприяння максимальному розширенню інформаційного забезпечення та комунікаційних можливостей своїх членів, підвищенню їхнього професійного рівня;
7) сприяння у розробці та впровадженню в Україні різноманітних ініціатив, спрямованих на популяризацію в Україні ідеалів відкритої моральної та відповідальної політики;
8) проведення наукових досліджень, семінарів, конференцій з усіх аспектів суспільної трансформації в Україні;
9) підготовка друкованих та аудіо-візуальних матеріалів, що популяризують Україні ідеали відкритого громадянського суспільства й моральної відповідальної політики;
10) сприяння національним, регіональним і галузевим програмам та проектам громадських організацій з питань суспільної трансформації та моралізації політики.

Стаття 4. НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ІНСТИТУТУ.
Для реалізації проголошених завдань Інститут, у встановленому законом порядку:
1) налагоджує співробітництво з українськими некомерційними організаціями, фондами та центрами, а також підприємствами та комерційними установами, зарубіжними партнерами;
2) веде роботу по залученню фінансових, матеріальних, творчих та інтелектуальних ресурсів необхідних для реалізації своїх програм та проектів;
3) надає громадським об`єднанням, та окремим особам допомогу для здійснення програм, що відповідають меті та основним завданням Інституту;
4) бере участь у підготовці та проведенні конференцій, симпозіумів і семінарів, організовує інші масові заходи, демонстрації, мітинги, пікетування тощо;
5) здійснює чи бере участь в організації лекцій та інших освітніх заходів, виданні книг та періодичних видань, публікації статей, створенні телепередач і кінофільмів, що відповідають статутним завданням Інституту;
6) інформує українську та зарубіжну громадськість про свою діяльність;
7) через створені ним госпрозрахункові організації та підприємства, в тому числі із статусом юридичної особи, здійснює господарську та іншу комерційну діяльність, виключно для виконання статутних завдань і цілей Інституту;
8) здійснює іншу, не заборонену законом, діяльність у відповідності з статутними завданнями Інституту та чинним законодавством України.

Стаття 5. МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ ІНСТИТУТУ.
1. Інститут може засновувати або вступати в міжнародні громадські (неурядові) організації, утворювати міжнародні спілки, підтримувати прямі міжнародні контакти і зв'язки, укладати відповідні угоди, а також брати участь у здійсненні заходів, що не суперечать міжнародним зобов'язанням України.

Стаття 6. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ІНСТИТУТУ.
1. Інститут самостійно визначає свою внутрішню організаційну структуру та територію своєї діяльності і може засновувати, у встановленому порядку, свої відділення та ради сприяння діяльності Інституту, які забезпечують виконання статутних завдань.
2. Відділення та ради сприяння Інституту у своїй діяльності керуються власними положеннями, які не суперечать цьому Статуту. Положення про діяльність відділень приймаються їх вищими керівними органами та затверджуються Радою Інституту.
3. Відділення Інституту, після їх реєстрації, у встановленому порядку набувають статус юридичної особи.

Стаття 7. КЕРІВНІ ОРГАНИ ІНСТИТУТУ.
Керівними органами Інституту є:
1. Рада.
2. Правління.
Керівною посадовою особою Інституту є Президент Інституту.

Стаття 8. РАДА ІНСТИТУТУ.
1. Рада Інституту, в подальшому - "Рада", є його вищим керівним органом. Рада скликається один раз на рік, а у разі необхідності, на підставі рішення Правління або якщо цього вимагає не менше 1/3 членів Інституту, - позачергово.
2. Рада складається з усіх членів Інституту та правомочна приймати рішення за наявності на її засіданні не менше половини від повного складу членів Інституту.
3. Рада Інституту:
1)визначає, відповідно до цілей та завдань означених у цьому Статуті, стратегію діяльності Інституту;
2)заслуховує та обговорює звіти Правління та Президента про діяльність Інституту між засіданнями Ради;
3)здійснює всебічний контроль за діяльністю Інституту, зокрема ревізію фінансового стану Інституту та його відділень, для чого призначає відповідну ревізійну комісію, яка складає акти та звіти по результатам перевірок і доповідає їх Раді;
4)вирішує питання про створення відокремлених структурних підрозділів, а також відділень Інституту, затверджує їх положення;
5)ухвалює резолюції, звернення та інші необхідні документи;
6)затверджує Статут Інституту, а також вносить до нього доповнення та зміни;
7)обирає та звільняє з займаних посад Президента Інституту та членів Правління Інституту;
8)затверджує рішення Правління про прийняття до Інституту нових членів.
4. Рішення Ради ухвалюються двома третинами голосів від кількості присутніх членів, а з питань змін та доповнень до Статуту та виключення з членів Інституту - від загальної кількості членів.

Стаття 9. ПРАВЛІННЯ ІНСТИТУТУ.
1. Правління Інституту, в подальшому - "Правління", є керівним органом Інституту між засіданнями Ради, що здійснює загальне керівництво та контроль за функціонуванням Інституту на період між засіданнями Ради.
2. Правління обирається Радою з членів Інституту (за їх згодою), що
1) заснували Інститут;
2) внесли на потреби Інституту значний матеріальний внесок;
3) своєю попередньою діяльністю внесли видатний внесок у популяризацію ідеалів відкритої моральної політики Україні .
3.За посадою до складу правління входить Президент Інституту, який одночасно очолює Правління.
4. Правління:
1) визначає час, місце і порядок проведення Ради;
2) визначає напрямки та методи діяльності Інституту між засіданнями Ради;
3) затверджує поточний бюджет Інституту і порядок його використання;
4) затверджує положення та інші нормативні документи Інституту;
5) за поданням Президента затверджує кандидатуру Виконавчого директора, структуру та кандидатури до штатного персоналу Інституту;
6) заслуховує звіти Виконавчого директора.
5. Правління збирається на свої засідання не менше одного разу на квартал, а в разі необхідності, на спеціальні засідання. Правління приймає рішення простою більшістю голосів від загальної кількості членів Правління. При рівності голосів прийнятим вважається те рішення, за яке проголосував Президент Інституту.

Стаття 10. ПРЕЗИДЕНТ ІНСТИТУТУ.
1. Президент Інституту обирається Радою терміном повноважень у 2 роки. Президент може бути звільнений з своєї посади достроково рішенням Ради, за яке проголосували дві третини від загального складу членів Інституту.
2. Президент Інституту:
1) очолює Правління, скликає його засідання і пропонує порядок денний його роботи;
2) представляє Інститут у стосунках з державними та громадськими органами як в Україні, так і за її межами;
3) готує до розгляду Правлінням питання про форми та обсяги матеріального та фінансового забезпечення проектів та програм, що здійснюються чи підтримуються Інститутом;
4) представляє на затвердження Правління проекти поточного бюджету та інформує про хід його виконання;
5) має право підпису фінансових документів, як перша особа;
6) здійснює оперативний нагляд за діяльністю персоналу Інституту;
7) представляє на затвердження Правління кандидатуру Виконавчого директора, структуру та кандидатури до штатного персоналу Інституту;
8) здійснює іншу діяльність у межах наданих йому повноважень.
3. Президент Інституту, у разі тимчасового припинення виконання своїх повноважень, передає їх віце-президенту, що обирається за його поданням Радою з членів Правління. Президент може у будь-який час відновити виконання своїх повноважень шляхом офіційного повідомлення про це віце-президента, членів Правління та Виконавчого директора.

Стаття 11. ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ІНСТИТУТУ.
1. Структура та склад виконавчої дирекції (штатного персоналу) Інституту формується з метою ефективної реалізації статутних мети та завдань .
2. Виконавчий директор Інституту, в подальшому - "Виконавчий директор", призначається на посаду Президентом Інституту, після затвердження його кандидатури Правлінням, з терміном повноважень в 1 рік. У разі необхідності Правління, за ініціативою Президента, може прийняти рішення про дострокове звільнення з посади Виконавчого директора.
3. Виконавчий директор очолює штатний персонал Інституту та у своїй діяльності підзвітний Правлінню та Президенту Інституту.
4. Виконавча дирекція здійснює діяльність у відповідності до Положення про неї, затвердженого Правлінням, у повній відповідності з положеннями цього Статуту та рішеннями керівних органів Інституту. Кандидатури до штатного персоналу добираються Виконавчим директором на контрактній основі за дорученням Президента і підлягають затвердженню Правлінням.

Стаття 12. КОШТИ ТА МАЙНО ІНСТИТУТУ.
1. Кошти та майно Інституту утворюються за рахунок:
1) внесків засновників та членів Інституту, добровільних пожертвувань громадян, підприємств, установ та організацій, у тому числі нерезидентів;
2) надходжень в результаті здійснення господарської та іншої комерційної діяльності створених ним госпрозрахункових установ та організацій, заснованих підприємств;
3) інших не заборонених законом надходжень.
2. Для забезпечення своєї статутної діяльності Інституту може мати у своїй власності будинки, споруди, обладнання, майно спеціалізованого призначення, транспортні засоби, грошові кошти, в тому числі в іноземній валюті, цінні папери, інше майно.
3. Кошти та майно Інституту використовуються виключно для виконання його статутних мети та завдань, утримання штатного персоналу .
4. Інститут веде бухгалтерський облік та державну звітність у порядку передбаченому чинним законодавством України.
5. Інститут не несе відповідальності по майнових зобов'язаннях своїх відділень та інших створених ним юридичних осіб, так само як останні не несуть відповідальності по майнових зобов'язаннях Інституту, якщо інше не обумовлено відповідними угодами.

Стаття 13. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ІНСТИТУТУ.
1. Припинення діяльності Інституту може бути здійснено шляхом його реорганізації або ліквідації, за рішенням Ради, що ухвалюється більшістю у дві третини від повного складу членів Інституту, або за рішенням суду.
2. При реорганізації Інституту всі його права та обов'язки переходять до правонаступника(ів), що визначається рішенням Ради. При ліквідації Інституту його майно не може бути розподілено між членами Інституту і підлягає використанню виключно на цілі, означені в цьому Статуті, або інші благодійні цілі, на підставі рішення Ради.
3. Інформація про ліквідацію/реорганізацію Інституту друкується у пресі.

Стаття 14. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ.
1. Цей Статут діє безстроково до моменту припинення діяльності Інституту на умовах Статті 12 цього Статуту.
2. Місцезнаходження Інституту: Україна, м.Київ.